10 FAKTŲ APIE POLE DANCE

Kada nors svarstėte apie Pole dance pamokas? O galbūt ieškote naujo hobio?! Tuomet, štai Jums 10 faktų, kurie padės artimiau susipažinti su šia veikla.

 

1 FAKTAS: SUNKU

Pole dance užsiėmimai iš tikrųjų yra pakankamai sunkūs, taigi norint įvaldyti šiuos šokius, reikia įdėti daug pastangų ir darbo bei pralieti nemažai prakaito reguliariai treniruojantis. Mokslininkai ištyrė, kad tik 10–15 proc. vyrų ir 1–3 proc. moterų gali tinkamai save prisitraukti, t.y. padaryti bent vieną „pull-up“.

Visgi, nors vyrai yra stipresni ir galėtų greičiau „perkąsti“ šį sportą, jų yra pakankamai mažai. 99 proc. Pole dance šokėjų yra moterys.

 

2 FAKTAS: TAI SUDĖTINGA IR KARTU PAVOJINGA AKROBATIKA

Jeigu Pole dance šokis yra gerai išdirbtas jis atrodo labai paprastas, grakštus bei įdomus, nes judesiai atliekami labai lengvai. Tačiau, jokiu būdu nelyginkite savęs su pasaulinio lygio šokėjais, kurie yra daugelio varžybų prizininkai. Tam kad taip šoktų, jie treniravosi daugybė metų. Todėl labai svarbu įvertinti savo galimybes, pradėti nuo Jums tinkamų pratimų, kitaip Jūs rizikuojate save susižaloti. Visada klausykite instruktoriaus nurodymų, kad sumažintumėte traumų riziką.

 

3 FAKTAS: POLE DANCE SKIRSTOMAS Į TRIS STILIUS

Didžioji dalis žmonių apie Pole dance galvoja tik kaip apie šokius, skirtus naktiniam klubui. Tai yra netiesa. Yra trys skirtingi Pole dance stiliai: meninis, sportinis ir egzotinis.

 

4 FAKTAS: TRUMPA APRANGA – NE DĖL KŪNO DEMONSTRAVIMO

Dažnai girdime komentarus apie Pole dance ir šokėjų aprangą: „Jei tai neviliojimui skirtas šokis, tuomet kodėl yra apnuogintos kojos, pilvas…“ ir mes turime jums atsakymą. Pole dance šokėjams oda reikalinga sukibimui su stulpu, atliekant tam tikrus triukus. Jeigu būtų šokama su rūbais, tuomet nebūtų įmanoma atlikti didžiosios dalies judesių.

 

5 FAKTAS: NIEKADA NEVĖLU PRADĖTI

Vyriausia pasaulinio lygio Pole dance šokėja Greta Pontarell yra 67 metų, kuri net dalyvauja čempionatuose. Moteris pradėjo šokti, kai jai buvo 59-eri.

 

6 FAKTAS: POLE DANCE GALI TAPTI OFICIALIA OLIMPINE SPORTO ŠAKA

Pole dance entuziastai siekia, kad šis sportas būtų pripažintas olimpine sporto šaka. Nors ir turime labai daug gerų šios srities sportininkų, bet vis dar yra diskutuojama ar Pole dance galima pripažinti kaip olimpinę sporto šaką, ar ji to iš tikrųjų yra verta. Taip yra dėl tos pačios priežasties – jog dar kai kuriems kyla asociacijos su viliojimo menu, nors Pole dance šokėjai atlieka labai daug sudėtingų triukų, demonstruoja savo fizines kūno galimybes, kas visiškai prasilenkia su seksualumu.

 

7 FAKTAS: POLE DANCE SUTEIKIA DAUG GERŲ EMOCIJŲ

Tikrai nesuklystume pasakydami, jog Pole dance verta mokytis vien dėl gerų emocijų. Fizinė nauda yra nenuginčijama, tačiau, kai mokotės naują judesį ir galų gale jis pavyksta, Jūs jaučiatės tarsi nugalėjęs pats save! Tai tikrai puikus jausmas! Kiekvienas išmoktas triukas, veidą ilgam papuošia šypsena!

 

8 FAKTAS: MŪSŲ BENDRUOMENĖ GLAUDŽIAI SUSIJUSI

Kadangi tai, ką darome, daugeliui vis dar yra laikoma tabu, tarp mūsų – Pole dance šokėjų, atsiranda artumas, mes visi esame tarsi bendrija arba didelė šeima. Šokantys žmonės yra įvairių profesijų, etninių grupių, religijų kultūrų, dydžių ir amžiaus. Pole dance mylėtojai labai dažnai susiranda draugų iš kitų šalių, tačiau ne tik dalinasi savo patirtimi, bet tampa ir draugais. Mes vieni kitus palaikome, mokomės vieni iš kitų, dalinamės vaizdine medžiaga.

 

9 FAKTAS: POLE DANCE POPULIARĖJA, BET VIS DAR SUTINKAME SKEPTIKŲ

Nors Pole dance sparčiai populiarėja, daugelis iš mūsų dar kovojame su stereotipais. Viena iš žinomų Pole dance šokėjų, Marina Heck, susidurė su keblia situacija. Moteris dirbo mokykloje mokytoja, tačiau jai liepė atsistatydinti po ilgų diskusijų ir ginčų, dėl to, kad yra Pole dance šokėja. Gaila, bet dar turime galybę stereotipiškai mąstančių žmonių, kurie laiko mus nepadoriais, už tai ką darome. Tačiau, gera žinia tai, kad situacija yra žymiai geresnė, nei prieš keletą metų. Labai tikimės, kad su laiku viskas tik gerės ir toliau, ir galėsime drąsiai ir be baimės prisipažinti, jog esame Pole dance šokėjai.

 

10 FAKTAS: DAŽNAS BIJO PRADĖTI POLE DANCE DĖL SILPNŲ RANKŲ

Dažnai girdime žmones sakant: „Mano labai silpnos rankos“. Tai sakydami žmonės teigia, kad Pole dance – ne jiems. Kaip galima taip sakyti, net nepabandžius? Ir visų pirma, Pole dance šokėjams reikia ne tik turėti stiprias rankas, bet ir visą kūną. Pradeda susidaryti klaidinga nuomonė, kad treniruočių metu įjungiamos tik rankos, o kas turi silpnus rankų raumenis, vadinasi tam jau su Pole dance nepakeliui… Netiesa. Žinoma, neneigiame, kad labai daug darbo kliūna rankoms bei visai viršutinei kūno daliai, tačiau norime pabrėžti, kad „kultivuojant“ Pole dance Jūs lavinate viso kūno raumenyną – ne tik rankas! Visada atsiranda begalės priežasčių kodėl to nedaryti. Jeigu per mažai norime tai silpnos rankos yra vienas iš absurdiškiausių pasiteisinimų. Pradėti Pole dance niekada nevėlu, o Jūsų galimybės yra beribės. Neišlavintam raumenynui teks ilgiau palaukti rezultato, bet su kantrybe viską pasieksite!

 

Galbūt, dabar nori išmėginti save šioje srityje? Galbūt, dabar nori sužinoti, ką iš tiesų gali Tavo kūnas?!

 

Mes laukiam Tavęs!

 

Parašykite komentarą