Pole Dance padeda įveikti kompleksus ir kovoti su celiulitu

Pole Dance padeda įveikti kompleksus ir kovoti su celiulitu

Trumpi šortai, nuogas pilvas ir atvira oda – tai standartinė pole treniruočių apranga, kuri gali sukelti ir nemenkų psichologinių iššūkių. Pasak skirtingų tyrimų, maždaug 60 % (o kai kuriose šalyse ir gerokai daugiau) moterų, skirtingais amžiaus tarpsniais, nesijaučia gerai ar bent jau patogiai su maudymosi kostiumėliu atvirose erdvėse dėl kūno „netobulumų“. Bene dažniausia problema – celiulitas. Netobulumais laikoma ir viršsvoris, apdribusi oda, buvusio nėštumo randai, strijos, kaip ir daugelis kitų gyvenimo ženklų, kurie nedemonstruojami komercijoje. Tai ką daryti, jeigu norime užsiimti šia sporto šaka, tačiau negalime nusimesti paslaptis saugančių drabužių?

Geras auklėjimas

Sistemiškai visos moterys yra gerai išauklėtos: rodant savo kūną privalu būti sąmoningai ir droviai. Tai įrašoma net pasąmonėje. Celiulitas, strijos, randai, pilvo riebalai ir visa kita, kas neegzistuoja komerciniame tobulo grožio suvokime, yra laikoma netobulumu, kurį reikia eliminuoti. Todėl daugybė visiškai sveikų moterų ir merginų diena iš dienos kenčia šiuos „netobulumus“. Prisiimdamos šią naštą, moterys jaučiasi prasti, netinkamai, neretai ir save kaltina. 

Pole dance fenomenas

Mūsų galvose yra užprogramuota ir bendra kūno gėdos kultūra. Pole dance, atrodo, griauna tokią sistemą iš esmės: čia nebėra kūnų, neatitinkančių tam tikrų standartų. Moterys su skirtingu išsilavinimu, amžiumi, formomis, svoriu, tautybėmis, fizinėmis galimybėmis ir t. t., visos kartu susirenka į vieną ir tą pačią treniruotę. Sąmonėje keičiasi vienas labai svarbus aspektas – suvokiame, kad „netobula“ oda egzistuoja. Kad egzistuoja individualumas. Nors egzistuoja ir tobulas, išpuoselėtas, neretai įvairių technologijų paveiktas, kūnas, tačiau drauge egzistuoja ir kitoks, visiškai realus, panašus į mūsų esamą kūnas. Tad poletreniruočių aplinka yra ir saugi aplinka: visi kūnai yra priimtini, jokio spaudimo ar smerkimo ar teisimo.

Jaustis gerai savo odoje

Taip, pirmasis žingsnis – įžengti į salę nusimetus drabužius – gali būti sudėtingas, ar dėl kūno atvirumo, ar dėl menkų fizinių galimybių, ar dėl kitų priežasčių. Tačiau faktas yra atviras ir veriantis: nėra jokios paslapties. Mes visi esame žmonės, kurie sudaryti iš kaulų, raumenų, nervų, odos, riebalų. Visi esame netobuli, o todėl – ypatingi. Reguliariai sportuojant įvyksta esminis pokytis sąmonėje – mes nebeturime ko slėpti. Nebegyvename tobulumo laukimu, kurio būta prieš didžiuosius gyvenimo išbandymus. Esame ir veikiame čia ir dabar. Tokiame atvirame buvime nebėra vietos kompleksams.

Nenugalimasis celiulitas

80 % moterų visame pasaulyje turi celiulito. Ir nors už lango XXI amžius, technologijos klesti, tačiau celiulito klausimas iki galo neišspręstas (nuo požiūrio iki naikinimo). Vieni sprendimo ieško peržvelgdami gyvenimo būdą, kiti susitaiko, dar kiti pasikliauna masažais ir naujausiomis procedūromis.

Manoma, kad celiulitas atsiranda dėl dviejų priežasčių: dėl silpno kolageno tinklo arba po šiuo tinklu esančio pabrinkimo. Kolagenas yra baltymas. Kolageno tinklas – tai organizuojanti odos stangrumą struktūra. Jeigu kolageno tinkas yra tvirtas, visiškai nesvarbu, kiek turima riebalų, nes jis jų nepraleidžia. Apelsino žievelė matoma tada, kai tinklas yra silpnas. Tad šiuo požiūriu genai iš tiesų lemia daug, ne veltui lankstūs žmonės su celiulitu susipažįsta daug anksčiau. 

Kita priežastis – pabrinkimas – atsirandantis tada, kai sutrinka limfos tekėjimas iš apačios į viršų (kitaip – limfostazė). Tuomet gali pabrinkti kojos, užpakalis ar veidas, o ypač vasarą ar ilgiau pastovėjus. Pabrinkimui yra daug priežasčių, tačiau viena pagrindinių laikoma kalio trūkumu. Limfodrenažas ir kitos siūlomis procedūros efektyviai padeda tuomet, jei sutrikusi limfa, bet jei silpnas kolageno tinklas, deja, tai yra laikinas sprendimas.

Yra mokslininkų, kurie teigia, jog celiulitas yra pasekmė gyvenimo būdo, kuriame daug streso, nes taip prarandamas baltymas. Pavargę antinkščiai, kortolizolis iš raumenų ištraukia baltymus ir tokiu būdu silpsta kolageno tinklas. Galima rinktis vitaminą B1, kalį ir magnį, praturtindami mitybą baltymais. Tačiau galima ir pasirinkti hobį, kuris teikia džiaugsmą, pavyzdžiui, pole dance treniruotes.

Pole Dance nauda kovoje su celiulitu

Tvirtėjantis raumenų tonusas ir kūnas, stangrėjanti oda, stabilumas, sąnariu elastingumas, gerėjanti kraujotaka – tai tėra tik kelios „pasekmės“, kurias patiria užsiimantys šia sporto šaka. Trumpai grįžtant prie limfostazės, kabėdami žemyn galva tikrai pagerinsime limfos tekėjimą, o ką jau kalbėti apie nuolatinį odos masažavimą į metalinį paviršių.

Pole dance treniruočių metu pirmiausia kreipiame dėmesį į kūno įgūdžių lavinimą, kad galėtume atlikti tam tikrus triukus. Visiškai nesvarbu sunaudojamų kalorijų kiekis, odos būklė ar visa kita, kas eliminuojama sporto salėje (beje, ar kas nors yra girdėjęs instruktorių skaičiuojant, kiek kalorijų sudeginama atliekant vieną ar kitą judesių kombinaciją?). Mums svarbiausia – kūno įgūdžiai. Ir tai yra esminis dalykas, kodėl pole dance sportas teikia malonumą.

Treniruojantis reguliariai, ateina ir ypatingas suvokimas: savo kūno odos dėka galima atlikti neįtikėtinus dalykus. Taip, taip, ta pačia „netobula“, „netinkama“, slepiama oda. Būtent odos dėka atliekami neįtikėtini akrobatiniai elementai ir pasipriešinama gravitacijos dėsniams. 

Kaip manote, kaip keičiasi santykis su savo kūnu, kai suvoki, koks jis yra galingas? 

Parašykite komentarą