POLE DANCE DUK – atmintinė pradedančiam

POLE DANCE DUK: gali būti, kad visa tai jums yra visiškai nauja. Nesijaudinkite. Jeigu jums kyla klausimų, neabejotinai, jų iškilo ir kitiems.

Kas yra POLE DANCE?

Techniškai – tai yra sporto ir šokio kombinacija ant vertikalaus stulpo. O taip pat ir oro akrobatika. O taip pat čia telpa ir begalė kitų disciplinų, tokių kaip joga, fitnesas, kardio, skirtingų šokių elementai (nuo modernaus šokio iki baleto), teatras ir t.t. Mes galėtume tęsti ir tęsti, vis dėlto kiekvienas šią veiklą apibūdintų savaip.

Ar man nebus per sunku?

Niekas nėra sunku, kai tam esame pasirengę. Kadangi pole dance technika yra gana specifiška, visiškai nesvarbu, ar pradeda patyręs atletas, ar nė karto nesilankęs sporto salėje asmuo. Kiekvienas pradeda nuo pat pradžių, žingsnis po žingsnio, o progresas vis tik yra individualus. Tikėtina, kad pradžioje jausitės labai silpnai, tačiau vos po kelių savaičių jėgos pradės augti savaime.

Kita vertus, tai nėra lengva sporto šaka, ji kelia iššūkius. Bet geri dalykai nėra lengvai pasiekiami, tiesa? Galite tikėtis raumenų skausmo, mėlynių, kartais ir nubrozdinimų dėl nuolatinės trinties su metaliniu stulpu. Tačiau šie nemalonūs skausmai nesitęs amžinai, kūnas anksčiau ar vėliau prisitaikys. Manome, kad visa tai yra minimali kaina už Tai, ką Gausite. 

Ar tai saugu? (…ar nenukrisiu ant galvos?)

Tikrai taip. Pole sport yra gerokai saugesnė sporto šaka nei, pavyzdžiui, kontaktinis sportas. Mes patys reguliuojame tempą. Niekada nieko nepradedame aukštyn galva (net jei taip ir atrodo žiūrint nuotraukas). Ir, žinoma, niekas jūsų neprašys verstis aukštyn galva tol, kol nebūsite iš tiesų pasirengę. O kada būsite? Pajausite. Paprastai užtrunkame kelis mėnesius.

Kaip dažnai pasitaiko traumų?

Kartais traumų pasitaiko, kaip ir bet kokiame kitame sporte. Ypač jeigu turima prieš tai skausmą nugaros, sprando ar sąnarių srityse. Tokiu atveju privaloma pasikonsultuoti su gydytoju prieš pradedant lankyti treniruotes. Taip pat labai svarbu įdėmiai klausyti instruktoriaus vedančio treniruotę ir jausti savo kūną. Technikos nesilaikymas, persistengimas, persitempimas, treniravimasis pavargus –  tai dažniausios priežastys, dėl kurių gali pasitaikyti traumų.

Ką apsirengti einant į pole dance treniruotę?

Turbūt jau pastebėjote, kad pole dancerių apranga akivaizdžiai atviresnė nei kitų. Ir ne, mes nesame tie, kurie itin mėgsta nuogybes. Mums svarbu odos kontaktas su stulpu: to dėka galime atlikti neįtikėtinus triukus. Pradedantiems rekomenduojame marškinėlius trumpomis rankovėmis ir šortus. Pažengusieji marškinėlius trumpina ir pasilieka tik sportinį viršų – dėl geresnio sukibimo su stulpu. Avalynė – gimnastiniai bateliai, češkės, kojinės arba basomis.

Visiems lygiams nerekomenduojame prieš treniruotę tepti odos maitinančiomis priemonėmis, taip pat draudžiame treniruotės metu pasidabinti papuošalais. Kūno sviestai ir aliejai atlieka meškos paslaugą: oda tampa slidi, todėl nepavyksta triukai. Papuošalai (žiedai, apyrankės, auskarai, laikrodžiai ir t. t.) draudžiami tiek dėl jūsų pačių saugumo (prarandamas sukibimas su stulpu, tikimybė užspaudus susižeisti), tiek dėl studijose esančios įrangos, kurią tokiu būdu galima pažeisti. 

Ar turėčiau numesti svorio prieš pradedant lankyti pole dance?

Tikrai ne. Nebent tikrai tai norėtumėte padaryti dėl savęs, tačiau papildomi kilogramai savaime pradės kristi reguliariai treniruojantis.

Ar yra ribojamas svoris?

Svoris yra svarbu, kai treniruojamasi su neprofesionaliais stulpais: jie yra nepatvarūs ir nesaugūs. Profesionalūs stulpai yra tinkamai montuojami tiek į lubas, tiek į grindis ir išlaiko net kelių žmonių svorį vienu metu. Tiesa, skirtingos studijos naudojasi skirtingų gamintojų stulpais, todėl esant rimtam poreikiui reikėtų pasiteirauti atskirai.

Ar yra amžiaus cenzūra?

Sportuoti pradėti galime bet kuriame gyvenimo etape. Lygiai taip ir čia! Nebent esate dar nepilnametis, tuomet maloniai paprašysime tėvų / globėjų susitikimo.

Ar gali pole dance treniruotes lankyti vyrai?

Žinoma, kad taip! Lytis visiškai nesvarbi. Svarbiausia, kaip jaučiatės darydami tai, kas jums iš tiesų patinka.

Koks bendras fizinis pasirengimas turėtų būti prieš treniruotes?

Tai yra gana dažnas pole dance DUK (ar turi būti stipri viršutinė dalis, ar turi būti ištobulintas lankstumas ir pan.). Atminkite, niekas nieko iš jūsų nesitiki, kaip ir nesitikima, kad būsite kokioje nors „formoje“. Nuo pat pirmos treniruočių dienos daug dirbame augindami jėgą ir tobulindami lankstumą. Rezultatus pradėsite jausti visai netrukus. Visai nesvarbu, nuo kur pradėsite, svarbu, kaip jausitės po to.

Ar reikia mokėti bent minimaliai šokti?

Ne. Viską mokomės drauge, mūsų metodais. Ir žinote ką? Jeigu jums nepatinka šokti – nieko tokio. Galite lankyti treniruotes vien tik sporto tikslais, juk tai yra puiki funkcinė treniruotė. Šiame sporte kiekvienas ilgainiui atranda savo „arkliuką“.

Laukiuosi. Ar galiu lankyti pole dance?

Jeigu laukiatės arba esate tik ką po gimdymo ir sportas nėra jūsų kasdienybė, treniruočių lankyti šiuo laikotarpiu nerekomenduotume. Tai daug jėgos ir ištvermės reikalaujantis sportas. Taip, sportininkės sumažindamos krūvį sportuoja praktiškai visą nėštumo laikotarpį, atsižvelgiant į savijautą. Tačiau niekad nesportavusiai moteriai pradėti -nebūtų tinkamas metas. Žinoma, gydytojas yra specialistas, kuris jums patars geriausiai. Ir vis dėlto šiuo laikotarpiu jei nuspręstumėte imtis sportinės veiklos, rekomenduotume pradėti ne nuo Pole sport treniruočių. Galbūt besilaukiančiųjų jogos lankymas, mankšta baseine būtų kur kas geresnė praktika, iki kol būsite pasiruošusi atkeliausti ir į Pole treniruotes.

Kokia pole dance nauda?

Laimingesnis ir sveikesnis gyvenimo būdas? Naudos gali būti ypač didelės, nuo fizinių iki emocinių, nuo išsvajoto atletiško kūno iki gerokai ūgtelėjusio pasitikėjimo savimi. Reguliariai sportuojant raumenys įgyja tonusą, pasiekiami neįtikėti lankstumo rezultatai, pagerėja koordinacija ir ištvermė, atsikratoma viršsvorio. Ką pasiimsite iš šio sporto, pirmiausia priklausys nuo jūsų.

Kas dar?

Jeigu dar turite klausimų, kurių neradadote šiame pole pance DUK, drąsiai kreipkitės į mūsų pole dance Kaunas „Vipera“ komandą. O jeigu jaučiate, kad jau esate pasiruošę startui, tuomet nieko nelaukite ir užsiregistruokite pirmai pamokai.

Happy Poling!

Parašykite komentarą