9 klaidos, kurios stabdo jūsų Pole dance progresą

 

[heading tag=”h1″ align=”Left”]9 klaidos, kurios stabdo jūsų Pole dance progresą[/heading]

 

Jaučiatės įstrigę užburtame rate? Daug ir sunkiai treniruojatės, bet nematote tokio, kokio norite rezultato? Jei taip jaučiatės, tada tikriausiai darote keletą lengvų klaidų, kurios stabdo jūsų progresą. Žinojimas, kur darote klaidas yra pirmasis žingsnis jas taisant, todėl nesijaudinkite! 🙂

Šiandieną mes aptarsime 9 pagrindines treniravimosi klaidas, kurios gali trukdyti jūsų Pole dance progresui. Sužinosite, kaip jos trukdo ir ką daryti, kad jas panaikintumėte!

 

Svarbūs klausimai į kuriuos, pagaliau, bus atsakyta:

  • Kodėl per daug Pole Dance yra blogai
  • Kaip įsitikinti, kad jūsų mokymosi metodas yra saugus
  • Kodėl kardio pratimų tau reikia ir dėl Pole dance
  • Užkandžių idėjos, leidžiančios sutaupyti laiką, kai skubate
  • Kaip išlaikyti treniruotes linksmas ir įdomias

 

 

1. Savęs lyginimas su kitais

Ar lyginate save su kitais Pole dancer’iais? Tai lengva padaryti, tačiau mes dažnai save lyginame su netinkamais pavyzdžiais. Vienas iš tokių pavyzdžių yra matoma informacija socialiniuose tinkluose. Tai – klaidinga informacija apie mūsų kolegų įgūdžius, o tai yra didelė problema.

Pirmiausia, svarbu paminėti, jog nėra aišku, kiek žmogus užtruko atlikdamas pratimą, kad gautų tą nepriekaištingą „Instagram“ vaizdą. Negalime pamatyti ar kas nors jam padėjo figūrą atlikti, ar naudojo specialių gelių, skirtų sukibimui pagerinti ir ar naudojo kitas pagalbines priemones gražiam rezultatui išgauti.

Štai kaip lyginimas savęs su kitais trukdo jūsų pačių progresui:

  • Jaučiatės nepilnavertiškas, nepatenkintas
  • Pasitikėjimo bei savigarbos praradimas
  • Motyvacijos praradimas

Pernelyg didelis žiūrėjimas į kitų Pole dancer’ių pažangą gali jus sunervinti, kad nieko naujo neišmokstate bei sunaikinti motyvaciją treniruotis toliau.

 

[idea]Klaidos ištaisymas

Susikoncentruokite į savo paties tikslus. Nusifilmuokite savo pagaliau atliktus pratimus ir jais džiaukitės.

Jei norite palyginti save su profesionalais, pagalvokite kaip jie pradėjo ir ką jie darė, kad būtų ten kur dabar yra. Pažiūrėkite į Pole dancer’ius kurie pradėjo sportuoti be atletikos, gimnastikos ar šokių pagrindų. Susikurkite relistišką treniravimosi planą, kuriame būtų galima valdyti tikslus mažais žingsniukais į norimą rezultatą.[/idea]

 

 

2. Persitreniravimas

Su tokiais hobiais, kaip Pole dance, labai lengva persitreniruoti. Tai tikra priklausomybė, kuomet merginos ką tik įsigijusios stulpą, savo namuose sukasi ant jo valandų valandas ir nekontroliuoja laiko. Toks treniravimasis tikrai progreso nepagerina.

Kas atsitinka, kai praleidžiate per daug laiko sportuodami:

  • Nuovargis
  • Susižalojimai
  • Progreso sustabdymas arba regresija

Kai persitreniruojame, mūsų kūnai tampa pavargę ir mieguisti. Nuovargis labai padidina susižalojimų riziką. Net jei jums ir pavyks nesusižeisti, jūsų pavargę raumenys neturės laiko atsigauti, todėl sustabdysite pažangą, o kai kuriais atvejais galite patirti ir regresą.

 

[idea]Klaidos ištaisymas

Jei manote, kad jūsų kūnas persitreniravo, tiesiog pridėkite papildomą poilsio dieną ar dvi, priklausomai nuo to, kiek esate pavargę.

Mūsų raumeys neauga ir nesitaiso tol, kol mes treniruojamės. Visa magija įvyksta poilsio laikotarpiu. Taigi, kad gautumėte geriausią treniravimosi rezultatą, turite tinkamai pailsėti ir įsitikinti, kad tinkamai maitinatės.[/idea]

 

 

3. Pratimų ant žemės praleidimas

Dažniausiai tai daro žmonės, kurie treniruojasi namuose, žiūrėdami Youtube vaizdo įrašus ar kopijuodami judesius iš Facebook ar Instagram.

Su šiuo mokymosi stiliumi kyla problema, jog dažnai praleidžiami pagrindai ir technikos reikalingi saugiam tobulėjimui. Taigi, net jei esate Pole dance studijoje, jums reikia pradėti nuo pratimų pagrindų ir rankų padėčių, o ne nuo sudėtingų triukų.

Jei to nedarysite, susidursite su šiomis problemomis:

  • Bloga technika
  • Raumenų jėgos, lankstumo stygius
  • Sužalojimai
  • Regresas vėlesniame etape, kai pradėsite daryti kombinacijas ir statyti šokius.

Kai jūs mokinatės žiūrėdami kitų žmonių judesius, praleidžiate svarbius pratimus bei reikalingus patarimus, kurie palengvina judesių mokinimąsi bei judesius ant žemės, kurie padeda sustiprinti kūną bei pagerinti judėjimą.

Kai trūksta pagrindų, tokių kaip švarūs sukiniai ir sklandus judėjimas aplink stulpą, jūs turite kuriam laikui grįžti į grupines ar individualias treniruotes, jei kada nors planuojate dalyvauti pasirodyme ar varžybose.

 

[idea]Klaidos ištaisymas

Aplankykite profesionalų instruktorių studijoje ne mažiau kaip keletą kartų, kad užtikrintumėte, jog jūsų technika yra saugi ir kad viską darote tinkamai.

Jei neturite greta esančios studijos, struktūrizuota internetinė mokymo programa padės užtikrinti, kad nepraleidžiate pagrindinių Pole dance judesių ir raumenų darbo.[/idea]

 

 

4. Netreniruojame kardio

Dauguma Pole dance studijų turi treniruočių tvarkaraščius, kuriuose treniruotės sudėliojamos pagal lygmenis. Dažniausiai treniruotės prasideda nuo apšilimo, keletos tempimo pratimų, tada triukai ant stulpo, įvairūs sukiniai ir t. t., o treniruotės gale būna atvėsimas.

Paprastai, tokio tipo treniruotėje nėra daug širdies veiklos, o tai – problema. Nepakankamas darbas širdžiai sukelia šias problemas:

  • Nėra ištvermės
  • Greit pavargstama, kai darome pasirodymus
  • Prakaitavimo problemos

Širdies darbas yra glaudžiai susijęs su prakaito kiekiu. Treniruodami širdį jūs sumažinsite širdies plakimo dažnį ramybės būsenoje, o tai reiškia, kad nebūsite taip pavargę ir nesuprakaituosite taip greitai, kai šoksite ar atliksite pasirodymą.

 

[idea]Klaidos ištaisymas

Treniruokite bet kokią kardio rūšį, kad sustiprintumėte širdį bei sumažintumėte širdies dažnį ir pagerintumėte ištvermingumą pasirodymuose. Būkite atidūs, kad bėgiojimas ar kita aukšto intensyvumo treniruotė neigiamai nepaveiktų jūsų lankstumo.

Tam puikiai tinka greitasis ėjimas, važinėjimas dviračiu ar riedučiais.[/idea]

 

 

5. Bandymas atlikti per daug sudėtingus triukus

Kaip jau minėjau anksčiau, Pole dance industrijoje itin didelė socialinių tinklų įtaka. Tai niekeno kaltė. Mes mylime Pole dance ir mėgstame dalintis savo progresu, o kodėl gi ne?

Problemos kyla tada, kai matome triukus ir galvojame galintys juos atlikti. Matome švariai atliktą pratimą ir mums atrodo, jog jis padarytas lengvai ir visai neatsižvelgiama į tai, jog asmuo triuką ilgai tobulino.

 

 

Štai, kas gali atsitikti bandant patekti į pozas, kurioms dar nesate pasiruošę:

  • Kūno sąmoningumo trūkumas
  • Sužalojimai
  • Didelė tikimybė sužaloti jus saugantį asmenį

Jei praleidžiate būtinus pratimus prieš atliekant sudėtingesnio lygmens judesį, jūs galite smarkiai susižaloti, nes kūnas ir raumenys dar neturi tinkamo suvokimo, kaip jį saugiai atlikti.

Kūno sąmoningumą apima daugybė dalykų, pavyzdžiui: kaip saugiai judėti aplink stulpą, kad galėtumėte įeiti ir išeiti iš triuko, žinodami savo stipriąsias puses (ar esate pakankamai stiprus, kad saugiai išbandytumėte judesį) ir kurie raumeys dirbs.

Įgūdždių neturėjimas prieš darant pratimą gali sukelti rimtų sužalojimų, raumenų skausmą ar nukritimą nuo stulpo.

Rizikuojate ne tik jūs patys! Saugotojai (spotteriai) yra jūsų padėjėjai, leidžia jums pasijusti saugesniems ir saugos jus, kad nenuslystumėte nuo stulpo. Jie nesirūpins tuo, kad būtumėte užstumti į reikiamą padėtį ar nelaikys jūsų judesyje, kuriam jūs dar nesate pasiruošę.

Neįvertinę savo sugebėjimų galite susižaloti ne tik save, bet ir jūsų saugotoją.

 

[idea]Klaidos ištaisymas

Ar esate pasiruoše išbandyti naują triuką, paklauskite instruktoriaus. Jis žino jūsų sugebėjimus.

Vykdykite struktūrizuotą mokymosi programą ir pradėkite nuo paruošiamųjų pratimų. Pirmiausia, išmokite pradinukų (beginner) triukus, kad galėtumėte bandyti pažengusiųjų (intermediate) pratimus.

Yra tūkstančiai triukų, bet norint juos atlikti ir išvengti sužalojimų, reikia fiziškai parengti kūną ir nepraleisti pradinių pratimų.

Jei mokinatės namuose (nerekomenduojama), galite parsisiųsti „Pole dance community“ pagalbinę programėlę, kuri nukreips jus tinkama kryptimi.[/idea]

 

 

6. Persivalgymas po treniruotės

Baigėte treniruotę ir jaučiate, kad galėtumėte suvalgyti visą dramblį? Aš žinau, aš ir suvalgau! O nereikėtų…

Tai – pats lengviausias kelias sugriauti visą treniruotės triūsą. Kaip tai sulėtina jūsų progresą:

  • Panaikintas kalorijų deficitas, kūno riebalai nemažėja
  • Dažniausiai prisivalgoma kaloringo, tačiau biologiškai menkaverčio maisto.

Kai pabaigiate Pole dance treniruotę, maisto kvapą ore pajuntate labiau negu paprastai, atkreipkite į tai dėmesį! Žinoma, jums reikia papildyti kūną kuru po sunkios treniruotės, tačiau dėl to, jog sudeginote daug kalorijų treniruotėje nereiškia, kad jūs galite prisivalgyti bet ko. Mūsų smegenys yra užprogramuotos taip, jog po sunkaus darbo suaktyvinamos juslės. Organizmas dar prisimena laikus, kuomet pramisti nebūdavo taip paprasta kaip dabar.

Šis greitas atsipalaidavimas teikia malonumo ir pasitenkinimo jausmus, tačiau kenkia sveikai gyvensenai bei riebalų deginimui. Kai po treniruotės apdovanojate save netinkamu maistu, dažnai galite susigrąžinti visas kalorijas, kurių vengėte ir net daugiau. Jei suvartosite daugiau kalorijų nei deginsite bet kurią dieną, galiausiai priaugsite riebalinio sluoksnio. Nesvarbu sportuosite ar ne!

 

[idea]Klaidos ištaisymas

Valgyti sveiką maistą, ypatingai po treniruotės, svarbu. Angliavandeniai – kompleksiniai, o ne rafinuoti kaip pvz., Balta duona, balti makaronai. Ypač svabu po treniruotės gauti tikamą kiekį baltymų. Raumenų atsistatymui galite įtraukti ir baltymų kokteilį.

Kitas svarbus momentas, kurį reikia prisiminti, yra vanduo! Nuovargis yra ankstyvas dehidratacijos ženklas. Jis taip pat gali apgauti jūsų protą ir tuo momentu galite manyti jog jums trūksta maisto. Taigi, kad išvengtumėte dehidratacijos ir elektrolitų disbalanso, gerkite kuo daugiau vandens.[/idea]

 

 

7. Ateiti į treniruotę alkanam

Visur skubate? Nėra laiko pavalgyti prieš treniruotę? Galbūt jūs norite numesti svorio ir galvojate, kad daugiau riebalų sudeginsite nepavalgę?

Deja, alkanumas daugiau riebalų nesudegina, tačiau gali paveikti jūsų treniruotę ir sukelti šias problemas:

  • Nuovargį
  • Sužalojimus

Jei esate alkanas, tai sugadins jūsų treniruotę, prarasite energiją ir greičiau pajusite nuovargį. Kai neturime energijos treniruotėse, gali iškilti pavojus susitraumuoti.

 

[idea]Klaidos ištaisymas

Jei neturite laiko valgyti tinkamo maisto, geriausia turėti greitus užkandžius prieš treniruotę. Puikus pasirinkimas – žemės riešutų sviestas ant pilno grūdo duonos. Toks užkandis treniruotėms suteiks pakankamai energijos, nes jis – puikus baltymų, vitamino B ir kompleksinių angliavandenių mišinys.[/idea]

 

 

8. Visada darote tą pačią treniruotę

Kažkuriuo momentu galite jaustis lyg strigę treniruotėse. Atrodo, reikia atlikti eilę pratimų, kurie atrodo nuobodūs, jie neveikia azartiškai, pradeda virsti rutina. Kaip ir pavyksta juos atlikti, o vis tiek reikia juos daryti. Tiesiog erzina.

Kad ir kokia daugybė triukų, kuriuos reiks išmėginti yra jūsų sąraše, jiems reikia pasiruošti. Tinkamam tobulėjimui rekomenduotina turėti 4–5 triukus, kuriuos treniruotumėte per visą mėnesį ar du. Būtina save vidui užprogramuoti taip, kad prieš pradėdami naujus judesius vis tiek turite pakartoti bent kelis savo senus pratimus, jungti juos į naujas kombinacijas. Dažnai būna taip, jog žmogus jaučiasi labai gražiai atlikdamas judesius, tačiau tai dar toli nuo realybės.

Štai kas gali nutikti, jeigu jūs to nedarysite:

  • Prarasite motyvaciją
  • Nebetobulėsite

Problema yra ta, jog dažnai bijome eksperimentuoti. Turėtume nebijoti kurti, jungti elementus, kuriuos mokomės, atrasti grožį tame, ką darome ir svarbiausia – neskubėti.

 

[idea]Klaidos ištaisymas

Ir jei visgi pavargai, treniruočių būdų ant stulpo yra daugybė. Tai nebūtinai turi būti triukų mokymąsis. Labai lengva pakeisti treniruotę ir pereiti prie kitų dalių treniravimo, taip susidėliojant planą, kuris leis mums judėti į priekį.

Pavyzdžiui, savaitę galite pradėti su triukais ir kombinacijomis, kitą treniruotę dirbti ties šokiu ar judesiais ant žemės, sekančią dieną užsiiminėti lankstumu, vėliau pereiti prie pilnos rutinos ir freestyle, dar sekančia treniruoti jėgą.

Tai apima ne mažiau kaip penkias savaitės dienas su dviem poilsio dienomis, visada dirba skirtingos kūno vietos ir treniruotes išlaikome treniruotes![/idea]

 

 

9. Tikėtis bučinių iš stulpo ir skausmo po kiekvienos treniruotės

Ar jums reikia jausti skausmą, kad žinotumėte jog gerai atlikote treniruotę?

Geros naujienos! Skausmo jutimas po kiekvienos treniruotės nepriklauso nuo treniruotės rezultatų. Štai kas atsitiks, jeigu jūs persistengsite kiekvienoje treniruotėje:

  • Nuovargis / persitreniravimas
  • Regresas
  • Susižalojimas

Jei jums reikia pajusti skausmą, jog žinotumėte, kad gerai atlikote treniruotę – tai, dažniausiai, yra persitreniravimo požymis.

Kaip minėta punkte Nr. 2, tai sukelia nuovargį, traumas, progreso sustabdymą ar net regresiją.

 

[idea]Klaidos ištaisymas

Uždelstas raumenų skausmingumas dažnai nutinka, kai mėginate naujus pratimus arba darote labai intensyvias treniruotes, kadangi yra daugybė pratimų su ivairiomis raumenų grupėmis.

Jei tai vyksta pernelyg dažnai, nors ir nesitreniruojate kažko naujo – persitreniruojate. Jei treniruojatės kažką sudėtingesnio, darykite 3–4 bandymus ir pereikite prie kitų pratimų.

Panašiai yra su stulpo bučinias. Jei išeinate iš Pole dance treniruotės nusėtas mėlynių, kitą kartą turėtumėte daryti kitokią treniruotę ar atlikinėti lengvesnius triukus ir leisti odai bei audiniams pailsėti.

Mėlynės dažniausiai atsiranda tik mokantis kažką naujo. Ilgainiui minkštieji audiniai pripranta ir nebebūna tokie jautrūs mėlynių atsiradimui.[/idea]

 

 

Paskutinės mintys

Daugelis šių klaidų yra lengvai padaromos ir daugelis jūsų, galbūt, neįvertina kiek daug šie įpročiai turi galios progresui.

Taigi, jeigu atradote save kurioje nors klaidoje, prašome pamėginti į jas atkreipti dėmesį ir ištaisyti bei gerinti savo Pole dance igudžius. Taip pat, nepamirškite tuo pasidalinti su draugais, kad jie tų pačių klaidų nebedarytų!

 

Parašykite komentarą