Lengvesniam „Pole Dance“ progresui – 10 TIPS & TRICKS

Lengvesniam „Pole Dance“ progresui – 10 TIPS & TRICKS

Būna dienų, kai vis slystame ir slystame nuo stulpų, kai mėlynės mus papuošia ne laiku ir ne vietoje, kai nuotaika prasta, kai, atrodo, ir mūsų „Pole Dance“ progresas sustojo. Būna. Bet kaip ir bet kokioje veikloje, taip ir čia turime įvairių gudrybių, kurios gali pagelbėti: norime pasidalinti 10 išbandytų „Tips & Tricks“, kuriuos įtraukę į savo sporto rutiną palengvinsite kasdienius iššūkius:

1. Šiltas stulpas – geras odos sukibimas

Žiemą ar vasarą, vis tik dažnai slystame nuo metalinių stulpų, nors jėgų ir turime (o, patikėkite, tai nutinka ir profesionalams). Šalia technikos, svarbu du dalykai: tinkamai paruošta oda ir gerai įkaitęs stulpas. Atlikus vos kelis sukinius iš karto galima pajusti, kaip stulpas šyla, tad ir sukibimas kyla. Pertraukų daryti nereikėtų: stulpas greitai atvėsta (o žiemą –  ypač), todėl sukibimas prastėja.

2. Apšilimo metu rinkitės ilgą aprangą

Kai oda yra sausa, nelipni, dažnai pasunkėja kai kurių elementų atlikimas (pavyzdžiui, „Scorpio“, „Dragon Fly“, „Hangback“). Ilga apranga apšilimo metu padės greičiau sušilti, blauzdos suprakaituos ir taps kibesnės. 

3. Geresniam odos sukibimui – papildomos priemonės

„Pole Dance“ atlikėjai prieš treniruotes (net ir dieną prieš) nelepina savo odos losjonais, aliejais ar kūno sviestu. Vis dėlto, visiškai sausa oda mums taip pat nepadeda atilikti triukų, kuriems reikia gero odos sukibimo. Tokiu atveju, galima naudoti kūno šerbetą, kuris drėkina, skatina lipšnumą ir nuo jo oda netampa slidesnė. Verti dėmesio ir alavijo (aloe vera) produktai: paprastai juose nėra parabenų bei kvapiklių, kurie dirgina odą. Ypač drėgnai odai, prakaituojantiems delnams puikiai tinka skysta magnezija: ji sausina, sugeria prakaitą. Skystą magneziją reikėtų naudoti tik ant suprakaitavusios odos – ja patepta sausa oda dar labiau slys.  Ir, žinoma, specializuotuose „Pole Dance“ reikmenų parduotuvėse galima rasti papildomų priemonių.

4. Prieš treniruotę – nepersivalgyti

Ar įsivaizduojate, kaip jaučiasi kūnas, kuris treniruotės metu yra verčiamas suktis, šokinėti, kabėti aukštyn galva ir tuo pat metu… virškinti? Puikiai žinome, kad virškinimas kūnui savaime yra rimta užduotis, todėl tokia treniruotė nebus efektyvi: kūnas vykdys kitas užduotis nei jam pasiūlysite. Iš kitos pusės, energijos turime turėti pakankamai: ką veikti „Pole Sport“ treniruotėje, jei nėra jėgų net atsikelti? Taigi reiktų pasirūpinti sureguliuota ir visaverte mityba.

5. „Dream Team“: maksimaliai išnaudokite galimybę dirbti dviese

Jeigu treniruotės metu tenka dalintis stulpu su kitu mokiniu – džiaukitės atsivėrusiomis galimybėmis: nuolat įkaitęs stulpas, pertraukėlės, tarpusavio pagalba, net palaikymas už rankos ar pagyrimas – neįtikėtinos naudos, kurias neretai nuvertiname. Paprastas žodis, ar vien žinojimas, kad kažkas gali padėti išeiti iš sudėtingų situacijų – visa tai padeda įveikti net pačius baisiausius triukus.

6. Kai rankos dilbis kietas kaip akmuo

Po sudėtingų treniruočių, o ypač po intensyvaus darbo su besisukančiu stulpu, mūsų rankų dilbiai tarsi „užsipumpuoja“: vos palietę dilbio raumenis, jaučiame – jie sustingę tarsi akmuo, neretai aplanko ir nemalonūs, skausmingi pojūčiai. Dilbius galime išsimasažuoti ir patys,  be papildomų priemonių ar specialistų. Siūlome vieną masažo būdą, kuriam tereikia jūsų kojos kelio: atsiklaupkite ant grindų, ištieskite ranką prieš save delnu į viršų (nuo pirštų galiukų iki pat alkūnės ranka turi liesti žemės paviršių) ir štai prieš jus – masažo belaukiantis dilbio raumuo. Savo kelio pagalba galite spausti, tarsi vaikščioti keliu po šį raumenį ir tokiu būdu efektyviai atpalaiduoti įsitempusias vietas (masažo laiką ir intensyvumą reguliuokite individualiai, pagal pojūčius).

7. Filmuokitės ir fotografuokitės – į sveikatą!

Fiksuoti progresą yra labai svarbu, tai sustiprina motyvaciją: matydami, kaip keičiamės, kokias kliūtis įveikiame, norime pasiekti dar daugiau. Nuotraukų ar vaizdo įrašų peržiūra naudinga taip pat dailinant triukus: juk save pamatyti iš šono yra pakankamai sudėtinga, tiesa? Įrašuose labai gerai matyti detalės, pavyzdžiui, pirštų (ne)patempimas.

8. Mėlynės pranyks, o įdirbis liks

Nauji elementai, intensyvios treniruotės neretai palieka nelauktas žymes ant mūsų odos – mėlynes. Reguliariai sportuojant prisitaiko ne tik oda ir visi jos sluoksniai, bet ir poodis ir bei visi minkštieji audiniai, tad nauji elementai ilgainiui tampa įprasti ir mėlynės pasirodo vis rečiau. Visiškai jų išvengti turbūt neįmanoma, tačiau jų išnykimą galima paspartinti: vaistinėse galima rasti specialių gydomųjų gelių, tepalų (kai kurie šokėjai efektyvesniam poveikiui pateptą vietą apvynioja maistine plėvele ir palaiko ilgesnį laiką), taip pat efektyvus būdas – teipavimas.

9. Po sunkios treniruotės – į karštą vonią

Kaip nėra blogo oro (tik netinkama apranga), taip nėra ir neįveikiamų treniruočių. Jeigu persistengėte ir po treniruotės jaučiatės visiškai prastai – karšta vonia padeda: maksimali vandens temperatūra, kurią galite pakelti, padės atpalaiduoti įsitempusius raumenis, o jei dar pridėsite eterinių aliejų – nenusivilsite. Daugiau būdų, kaip atsigauti, dalinamės čia pat: „Kaip atgauti jėgas po intensyvių treniruočių?“.

10. Mėgstama muzika – natūralus dopingas

Jeigu neturite nuotaikos, rekomenduojame ryte išgerti karštos kavos puodelį, apelsinų sulčių stiklinę ir pasigardžiuoti šokolado gabalėliu. Juokaujame (šiek tiek). O jei visai rimtai – užgrojus jums patinkančiai muzikai kojos pačios kilnojasi, o šokis, kaip žinia, mus išlaisvina: paleidžiame vėjais visas susikaupusias mintis. Muzika ir šokis gydo, tad neleiskime niūriai nuotaikai mus nugalėti.

Ir, žinoma, visai baigiant, norime priminti – treniruočių praleisti nereikia: kaip plakanti širdis turi savo ritmą, taip ir mūsų veikla reikalauja nuolatinės rutinos, tam tikro ritmo, kad progresas būtų nuoseklus, ir todėl sėkmingas. Dideli darbai susideda iš daugelio mažesnių, taip ir mažosios treniruočių pergalės mums padės pasiekti neįtikėtiną progresą. 

Nori pradėti lankyti „Pole Dance“? Užsuk į Kaune esančią studiją „Vipera“ – mes Laukiame Tavęs. 

Parašykite komentarą