Sveikos mitybos planas visam gyvenimui

Sveika mityba kiekvienam siejasi su skirtingais dalykais, nes visų mūsų gyvenimo būdas yra skirtingas. Mityba turi būti harmoninga, kadangi iš maisto turime gauti visas reikalingas maisto medžiagas ir reikia sugebėti tokią mitybą išlaikyti per visą savo gyvenimą. Sveikos mitybos negalima sieti vien tik su savęs ribojimu, tai turėtų tapti įpročiu, gyvenimo būdu. Dėl šios priežasties sveikos mitybos programa arba planas turi būti sudarytas taip, kad gautumėte visas reikalingas maistines medžiagas, kad galėtume palaikyti tiek fizinę, tiek protinę sveikatą ir kartu būtų taip jums pritaikytas, kad sugebėtumėte savęs nevaržant jo laikytis visą gyvenimą.
Sveika mityba – tai subalansuotas liesų baltymų, sudėtinių angliavandenių, sveikųjų riebalų vartojimas, o ne badavimas ir savęs alinimas. Tokia mityba turi būti maloni, o ne jus erzinti ir kankinti. Neturite valgyti vien tik kelių produktų, kaip tik valgydami kuo įvairesnį maistą padėsite organizmui gauti kuo daugiau naudingų medžiagų. Dauguma dietų, o ypatingai vieno produkto: grikių, jogurto ir pan., padeda greitai sumažinti riebalinį sluoksnį, bet tokio plano neįmanoma laikytis visą gyvenimą ir net negalima. Turime rinktis subalansuotą mitybą, kuri leistų vartoti tiek maisto, kiek užtektų palaikyti visapusiškai mūsų kūno gerovei t.y sveikam kūnui ir psichologinei būsenai.
Mitybos planas nėra tinkamas jeigu:
1. Pavalgę jaučiate alkį.
2. Visad jaučiat energijos trūkumą.
3. Niekada nejaučiate alkio.
4. Labai dažnai norite valgyti ko nors saldaus, sūraus ar riebaus.
5. Dažnai sergate.
Jei nors vieną punktą galite prisitaikyti sau, vadinasi, reikia keisti mitybos įpročius. Esant prastai mitybai daroma didelė žala organizmui, todėl verta tai keisti ir pradėti galvoti ką dedame į savo kūną. Mes juk – ne šiukšlinė! Mylėkime save. 🙂
P.S galite kreiptis dėl mitybos planų sudarymo.

Parašykite komentarą