Pole Dance treniruočių įtaka mūsų kūnui - Vipera

Pole dance treniruočių įtaka mūsų kūnui

Pole dance yra viena įdomiausių viso kūno treniruočių rūšis, kokią Jūs kada nors bandėte! Gerai žinoma, kad Pole dance turi daug naudos sveikatai. Tikriausiai jau pastebėjote, jog Pole dance užsiėmimus lankantys žmonės yra stiprus, liekni ir sveiki. Tačiau, kas iš tikrųjų atsitinka su Jūsų kūnu Pole dance treniruočių metu? Pratimų pavadinimai nurodyti anglų kalba tam, kad lengviau rastumėte vizualinius pavyzdžius internete. Rekomenduojame triukus atlikti tik su trenerio priežiūra.

1. Pole dance užsiėmimų metu stiprinama viršutinė kūno dalis

Viršutinės kūno dalies raumenys yra naudojami atliekant daugumą Pole dance judesių. Pavyzdžiui, Pole dance treniruočių metu reikia pakelti savo kūno svorį ir jį išlaikyti, o tai gali atrodyti nelengva.
Reguliariai lankydami Pole dance treniruotes Jūs sustiprinsite savo pečių, žasto bei dilbio raumenis. Kadangi Pole dance judesiams atlikti naudojami visi šie raumenys, triukams ar perėjimams, jūs vienu metu treniruosite keletą raumenų grupių.
Nesijaudinkite, jeigu viršutinės kūno dalies jėgos turite nedaug! Daugelis pradedančiųjų pradeda lankyti Pole dance treniruotes turėdami labai mažai jėgos. Bet žinot ką? Jie visi labai greitai tampa stiprūs, ir Jūs ne išimtis!

Pradedantieji Pole dance treniruotėse atlieka šiuos judesius:

Pažengusieji Pole dance treniruotėse atlieka šiuos judesius:

2. Pole dance užsiėmimų metu stiprinami liemens (core) raumenys

Dažnai žmonės ignoruoja liemens raumenų svarbą, kai kalbama apie vidinių raumenų stiprinimą. Yra susitelkiama į ryškius pilvo raumenis ir pamiršta, jog reikia stiprinti ir apatinius nugaros raumenis.
Pole dance treniruočių metu yra veikiami visi Jūsų liemens raumenys, tiek priekiniai, tiek nugaros raumenys. Įvairūs lipimai ir atsilošimai ant stulpo laikantis kojomis puikiai stiprina Jūsų liemens raumenis.
Pradedantieji liemens raumenis stiprina atlikdami šiuos pratimus:

Pažengusieji liemens raumenis stiprina atlikdami šiuos pratimus:

3. Pole dance šokėjai turi stipresnes kojas

Ar atkreipėte dėmesį, kad Pole dance šokėjų kojos yra stangrios ir grakščios, o ne silpni „pagaliukai“? Taip yra dėl to, kad Pole dance šokėjai norėdami pilnai atlikti pratimus ar išlaikyti teisingą figūros / triuko padėtį turi visuomet įtempti kojas iki pat pirštų galiukų. Be to, skirtingi Pole dance treniruočių stiliai reikalauja avėti ypatingai aukštus „Pleaser“ (populiariausia Pole dance šokėjų avalynė) aukštakulnius, kurie priverčia papildomai dar įsitempti šlaunų bei blauzdų raumenis.
Daugelis Pole dance judesių, tokių kaip lipimas ar sukimasis, taip pat reikalauja kojų jėgos.


Pradedantieji treniruočių metu kojoms atlieka šiuos pratimus:

Pažengusieji treniruočių metu kojoms atlieka šiuos pratimus:

4. Pole dance šokėjai turi didesnį odos sukibimą su stulpu, kuris priklauso nuo suspaudimo jėgos

Tikriausiai jau supratote, kad turite gerai suimti stulpą rankomis norėdami ant jo išsilaikyti kuo ilgiau, tačiau kaip yra su visu likusiu kūnu? Daugelis Pole dance triukų yra atliekami nesilaikant rankomis, tai reiškia, kad Jūs laikote savo kūno svorį tik viena koja, pažastimi, alkūne, keliu ar kita kūno dalimi.
Taigi, pasiruoškite spausti savo kūną tokiose vietose, apie kurias niekada nebūtumėte pagalvoję ir pradėkite treniruotis! Nors ir mokantis naujus triukus mėlynės yra beveik garantuotos, tačiau džiaugsmas atradus naujas savo kūno galimybes atperka bet kokius sumušimus ir šypsena Jūsų veidą papuoš ilgam.


Pradedantieji savo kūno sukibimą stiprina atlikdami šiuos pratimus:

Pažengusieji savo kūno sukibimą stiprina atlikdami šiuos pratimus:

5. Pole dance treniruotėse gerinamas lankstumas

Pole dance šokėjų kūnas laikui bėgant tampa paslankesnis ir lankstesnis. Lankstumas apsaugo raumenis nuo susižalojimų bei raumenų skausmo. Be to, lankstumo reikalaujantys triukai bei figūros labai gražiai atrodo ant stulpo!
Pole dance treniruočių metu yra treniruojamas lankstumas tam, kad galima būtų išgauti kuo įvairesnes figūras ir tai tikrai atsiperka! Reguliariai lankydami Pole dance treniruotes Jūs netrukus tapsite lankstesni! Daugiau apie lankstumą ir treniruotes galite sužinote paspaudę ant šios nuorodos.


Pradedantieji lankstumui gerinti atlieka šiuos pratimus:

Pažengusieji lankstumui gerinti atlieka šiuos pratimus:

6. Pole dance šokėjai turi didesnį raumenų tonusą

Fitness’o industrija išpopuliarino žinią, kaip yra svarbu turėti ryškius raumenis, nors tai yra tiesiog marketingas. Norint turėti kūną su ryškiais raumenimis, kaip žinome, turime pakelti raumenų tonusą bei numažinti riebalų sluoksnį.
Laimei, Pole dance treniruotės atlieka abu: ir degina riebalus ir stiprina raumenis, todėl kūnas tampa atletiškas ir ryškus.

7. Pole dance šokėjai turi didesnį pasitikėjimą savo kūnu

Po kelių reguliarių treniruočių mėnesių, Jūs tikrai pastebėsite teigiamus pokyčius savo kūne. Kartu su padidėjusia jėga ir lankstumu labiau pasitikėsite savo kūnu, bei pačiu savimi!
Pole dance šokėjai pasitikėjimą savo kūnu kelia tokiais būdais:
• Fotografuoja ir filmuoja savo treniruotes progresui stebėti
• Perka aukštos kokybės Pole dance treniruočių rūbus
• Nusifotografuoja profesionalioje fotosesijoje
• Dėvi aprangą išryškinančią pasikeitusį kūną
• Taip lanko ir kitas treniruotes, kad savo kūną stiprintų įvairioje aplinkoje

8. Pole dance šokėjai turi stipresnius kaulus ir sąnarius

Pole dance treniruotės vienu metu stiprina raumenis, sąnarius ir sausgysles. Pavyzdžiui bėgimas arba aerobika daugiau apkrauna sąnarius nei Pole dance, žinoma jeigu Pole dance judesius atliksite tinkamai, tai tuo pačiu metu sustiprinsite ir kaulus ir sąnarius.

9. Pole dance treniruotėse galite „užsidirbti“ mėlynių

Deja, tai tiesa. Pole dance treniruočių metu galite susitrenkti į stulpą, arba nusibrozdinti. Bet ar žinote ką? Tai nėra paprastos mėlynės, tai yra „pole“ bučiniai (angl. k. „Pole kisses“).
Tikimės, jog sužinojote daug naudingos informacijos ir jeigu vis dar nesate išbandę Pole dance treniruočių maloniai kviečiame tai padaryti. Primename, jog pas mus pirma treniruotė nemokama!