Šalta? Šalta. Štai keli TIPS‘ai sezonui įsibėgėjant

Šalta? Šalta. Štai keli TIPS‘ai sezonui įsibėgėjant

Šįkart dalinamės pole dance treniruočių patirtimi šaltuoju metų laiku. Šaltas oras, metalinis stulpas ir nuoga oda – taip, taip, tai toli gražu neprimena jaukaus vakaro su arbatos puodeliu prie židinio. Tačiau viską galima palengvinti.

1. Prieš treniruotę – karštos kavos puodelis

Tiesa, tai gana kontraversiška praktika, o ypač tiems, kuriems su kofeinu ne pakeliui. Tačiau, jeigu neturime problemų, gardus espresso gėrimas gerokai pakaitins kūną, plūstels papildomos energijos, o kofeinas užkurs visą aušinimo sistemą. 

2. Šiltesnė treniruočių apranga

Logiška. Ilgesnė apranga netrukdo apšilimui: kūnas greičiau kaista ir tokiu būdu efektyviau pasiruošiame sudėtingesniems elementams. Šildant stulpą, atliekant sukinius ilgesnė apranga taip pat tinkama. Kojinės, pavyzdžiui, gali likti ir visą užsiėmimą: užlipti į stulpo viršų su kojinėmis yra kur kas sudėtingiau nei atrodo. Drauge šis būdas yra ir papildoma priemonė jėgos lavinimui.

3. Lipšni apranga 

Specializuotose pole dance parduotuvėse galima rasti įvairių treniruotes palengvinančių priemonių. Vienos jų – lipšnūs, kibimą su metalu palaikantys drabužiai ir aksesuarai. Populiariausi jų yra pirštinės ir tamprės. Ypač sausos odos savininkams žiemos metu šios tamprės iš tiesų veiksmingos.

4. Apšilimas – visu pajėgumu

Jeigu vasarą mums užtenka vos pasijudinti ir jau esame gerai įkaitę, tai žiemą taip nėra. Įprastą 10-15 min. apšilimą reikėtų dvigubinti: gerokai daugiau laiko reikia sušildyti ir išjudinti visus sustingusius raumenis ir sąnarius. Šuoliukai, įtūpstai, krosas – puikus pasirinkimas įsibėgėjimui.

5. Treniruotes reguliuoti atsižvelgiant į oro temperatūrą

Grupinių treniruočių metu instruktoriai atsižvelgia į daugelį dedamųjų. Viena iš jų – oro temperatūra. Esant itin aukštai temperatūrai oda gerai kimba, taip pat kūnas lengviau atlieka lankstumo reikalaujančius elementus. Gerokai atvėsus itin naudinga yra investuoti į jėgos lavinimą.

6. Stulpo šildymas papildomomis priemonėmis

Sušildyti metalinį stulpą galima ir su… plaukų džiovintuvu ar šildančiu pledu. Galbūt skamba keistokai, tačiau tai yra greitas ir efektyvus būdas. Svarbu, žinoma, laikytis saugumo priemonių ir nepersistengti. 

7. Metalinio stulpo alternatyva

Standartinis stulpas paprastai padengtas nerūdijančiu plienu arba chromu, tačiau esama ir kitokių paviršių, pavyzdžiui, silikoninių. Taip pat yra specialus kiniškas stulpas. Tai yra neblizgūs paviršiai, ant kurių galima treniruotis ir dėvint ilgą aprangą. Žinoma, jie turi savo specifiką, tačiau tai yra galima alternatyva šaltuoju laikotarpiu. Beje, Kaune esančioje studijoje Vipera galima išbandyti šiuos skirtingus paviršius, tereikia užsiregistruoti užsiėmimui.

8. Jeigu treniruojatės namuose – tuoj pat pasitikrinkite įrangą

Kiekvieno gamintojo instrukcijoje rasite perspėjimą, kad stulpo slėgis turi būti reguliariai tikrinamas. Keičiantis orams – dažniau. Metalas plečiasi šylant ir traukiasi šąlant. 

9. Po treniruotės – karšta vonia

Raumenys ir sąnariai reaguoja į šaltąjį laikotarpį, juk jaučiame, kad jie nebėra tokie lankstūs, linkę įsitempti. Natūralu, kad po intensyvios treniruotės reikia daugiau pastangų atsigauti. Karšta vonia (dušas) yra efektyvus būdas atsigauti, atpalaiduoti raumenis, taip pat tai padeda sumažinti kitos dienos skausmą.

10. Vitaminas D 

Dienos trumpos, naktys ilgos, tad saulės spindulėlį išvysti darosi vis sunkiau. Neretai pritrūksta energijos ir į treniruotę atkeliauti po dienos darbų. Vitaminas D užtikrina efektyvią raumenų veiklą, jų tonusą, tad jei saulė mūsų nelepina, turime patys pasirūpinti. Papildomos energijos galima paieškoti maiste (pavyzdžiui, žalieji kokteiliai, bananai, tonizuojančios arbatos ir t. t.), todėl nereikia nuleisti rankų.

Parašykite komentarą