Trys Pole Dance stiliai: Sport, Art, Exotic. Kaip atskirti?

Trys Pole Dance stiliai: Sport, ArtExotic. Kaip atskirti?

Vis rečiau sutinkame (o gal jau ir nebesutinkame?) nieko negirdėjusių apie Pole Dance. Įdėmiau panaršę internete galime ir visai susipainioti skirtingų terminų gausoje: Pole SportPole FitnessPole ArtPole BurnPole SensualPole SpinningPole Chair DanceArtistic PoleStreching Pole, Pole Street ir t. t., ir t. t. Šiuo požiūriu socialinė medija taip pat neatsilieka, galima sakyti, kad čia net egzistuoja ištisas judėjimas. Pavyzdžiui, įvedę specialius raktažodžius į Instagram paiešką, tokius kaip #polecommunity, #unitedbypole, #poledancenation, pamatysime tiek daug skirtingos medžiagos, kad ir profesionalams bus ką veikti. Pole veikla yra tiek skirtinga, kiek skirtingi ir ją praktikuojantys. Vis tik šiame „chaose“ yra savita tvarka, išskirtinos trys pagrindinės kryptys: Sport (sportinė), Art (meniška) ir Exotic (egzotiška). 

Grįžtant į pirmtakus. Tikroji Pole dance kilmė. Kur ji?

Stulpas žinomas kaip modernioji meno, sporto priemonė jau daugiau kaip keli dešimtmečiai ir paskutiniu metu daugiausiai siejama su egzotiškomis pramogomis, tačiau ankstyvoji jo kilmė siekia šimtmečius. Ar kada nors pagalvojote apie šių treniruočių kilmę? Įvairų kultūrų istorijoje Pole dance užėmė vienokią ar kitokią dalį, tačiau nėra jokio išskirtinio vieno taško, kuris konkrečiai apibūdintų jos kilmę.

Kur viskas gimė, skaitykite čia: https://vipera.lt/tikroji-pole-dance-kilme-kur-ji/

Trys pagrindiniai stiliai ir ribos

Pole Dance bendruomenė sparčiai auga visame pasaulyje, todėl susitarti dėl terminų tampa vis svarbiau. Bendro susitarimo reikia tiek vystant ir auginant šią veiklą, tiek kuriant skirtingas šokių studijas, tiek organizuojant įvairius konkursus. Skirtingų stilių pasekėjai gali vystyti savo sritį kur kas efektyviau, kai kiekvienas stilius turi skirtingus judesių kombinacijas, stilistinius sprendimus, įgūdžius. Šiandien gana aiškiai išskiria trys pagrindiniai stiliai. Kiekviena organizacija linkusi išryškinti būtent jai priimtinesnes stilistines ypatybes. Ir vis dėlto yra verta žvilgtelėti, kokios pagrindinės šiandienos tendencijos.

 Pole Sport (Pole Fitness)

Šis stilius ypač techniškas. Tai yra grynas sportas ir akrobatika, susiejantis judesius ir triukus, tokiu būdu nuosekliai stiprinant kūną, didinant ištvermę ir įgūdžius. Visame pasaulyje populiarėjant sveikos gyvensenos ir sporto kultūrai visai netrukus ir pole sport prisidėjo prie bendro šio judėjimo augimo. Šių treniruočių metu dirbama su savo kūno svoriu, todėl šis sportas yra nelengva, tačiau itin efektyvi funkcinė treniruotė. Visai nesuklysime ir teigdami, kad šis stilius yra kiekvieno profesionalo pradžia ir pamatas: be tinkamo fizinio pasirengimo neįmanoma pasiekti atitinkamų rezultatų. Čempionatuose labiausiai vertinama triukų kokybė ir jų kombinacijos, naudojant nepriekaištingą techniką ir sklandžius perėjimus.

https://www.youtube.com/watch?v=Of57tIHfm70

Pole Art (Pole Artistic)

Tai yra stilius, kuriame taip pat vyrauja tiek išdirbta technika, tiek jėga, lankstumas, tačiau čia pat išryškėja ir individualios atlikėjo savybės, unikalumas, išskirtinumas. Pole Art – ypatingas stilius, kuriame sportas virsta menu: pasirodymo metu atlikėjas augina personažą ir perteikia jo istoriją. Kvapą gniaužiantys triukai, neįtikėtinas lankstumas, muzikos, teatro ir judesio dermė – visa tai sportinę veiklą kilsteli į meno sferą. Svarbu atitinkamai paruošti sceną, suderinti muziką ir choreografiją, taip pat išlaikyti kontaktą su publika. Tikrai taip, reikia įdėti nemažai pastangų, kad publika liktų sužavėta.

Pole Exotic

Exotic (egzotiškasis) stilius turbūt kelia daugiausia diskusijų, nes pirmoji jo sąlyga – įspūdingi aukštakulniai, jau savaime suteikiantys vulgarumo. Kilęs ir skleidžiantis seksualaus šokio žinutę (Pole Classique), šiandien šis stilius vystomas net keliomis kryptimis. Terminas exotic paprastai siejamas su rusų pole kultūra, kurioje atlikėjai pirmiausia demonstruoja jėgos ir technikos galimybes, tuo tarpu klasikinis šokis yra orientuotas į jausmingą judėjimą, lankstumą, jame gali būti ir sudėtingų triukų, tačiau ne tiek, kiek kituose stiliuose.

Kurį stilių pasirinkti?  

Ir taip, akivaizdų atsakymą žinome visi: kiekvienas iš šių stilių geriausias ir visoks -iausias, jeigu jis kelia iššūkių, džiaugsmo ir padeda mums būti geresniems šiandien nei buvome vakar. Šauniausia pole veiklos dalis ir yra ta, kad kiekvienas galime pasirinkti savo kelią, įtraukiant į jį individualumą ir išskirtinumą. Bėgdami maratoną ar plaukdami baseine tokios galimybės neturime, tiesa? Neprivalome įsisprausti į čia pat aprašytas kategorijas, vengti vieno ar kito stiliaus įtakos. Priešingai, nieko tokio išbandyti keletą jų ir taip išsiaiškinti, kuris kelias yra artimiausias. Kaip ir nieko tokio persigalvoti, keisti ar atrasti naują, savo stilių, taigi – jokio spaudimo. 

Parašykite komentarą