Jūs esate čia:

Talentas ar darbas?

Pole sport atletė – populiaraus televizijos projekto „Lietuvos talentai” 2022 nugalėtoja. Nors užsienyje šio ar panašių projektų dalyviai su Pole pasirodymu yra įprasta – Lietuvoje tokio stiliaus pasirodymai, dar niekada iki šiol nebuvo įvertinti pripažinimu. Vaida Aleksandravičiūtė Pole sport studijos bendrasavininkė ir viena iš Lietuvos oro ir pole sporto federacijos įkūrėjų, dalinasi šio sporto subtilybėmis ir atvirauja apie žmonių suvokimą ir požiūrį į šią, pakankamai mažai Lietuvoje nušviestą sporto rūšį.

  • Tai, visgi, talentas ar darbas?

Atsakant trumpai – tai ir talentas, ir darbas. Kiek išsiplečiant, manau, jog pasiekti gerų rezultatų, turi turėti bent šiek tiek talento ir įdėti daug darbo. Mano atveju, talento gana nemažai, nes turiu įgimtą lankstumą, taigi pasiekti dabar turimus lankstumo rezultatus, užtrukau santykinai neilgai – apie 7 metus. Žinoma, kas tas talentas be darbo arba kas tas darbas be talento? Aš turėjau visada labai didelį norą, todėl įdėjau į tai labai daug darbo ir vis dar dedu.

  • Ankstesnių metų „Lietuvos talentai“ projekte tavo sesė Eglina Aleksandravičiūtė pasiekė finalą, o kas tave paskatino dalyvauti?

Jau kuris laikas laukiau Lietuvos talentų projekto, galbūt po pandemijos buvau išsiilgusi scenos, nes ilgą laiką neteko pasirodyti. Eglinai dalyvaujant projekte, keliuose filmavimuose pasirodžiau kartu, liko malonus prisiminimas. Manau ir tai paskatino. Kiek anksčiau dalyvavau televizijos projekte “Šokio revoliucija”, kartu su kolege Aiste. Tad visada būdavau su kuo nors komandoje. Šįkart jaučiau, kad noriu parodyti ką galiu viena. Jaučiausi tam pasiruošusi, nors įprastai esu labai savikritiška asmenybė. Taip pat, vienas iš tikslų buvo parodyti koks gražus, jautrus ir daug ką pasakantis gali būti Pole art’o pasirodymas.

  • Tavo pasirodymas buvo itin artistiškas. Atrodė, kad atliekant triukus tau nereikėjo dėti jokių pastangų, o kaip yra iš tiesų?

Būtent dėl neribotų artistiškumo galimybių ir pasirinkau pasirodyti su Pole art numeriu. Statant pasirodymą tarp jėgos ir lankstumo elementų galima įpinti ir vaidybos, improvizuoti triukų elementus, kurti įstoriją per kostiumą ir scenografiją. Pole sport‘as nėra labai tinkamas pramoginei arba show scenai, nes tai ganėtinai sausa sporto šaka su labai aiškiomis reglamento gairėmis ir t.t. Siekiant, kad tai, ką darau, atrodytų atliekama be pastangų, dirbau apie 7 metus. Taip pat nesakau, kad dabar tai yra lengva, bet turimas įdirbis leidžia sukurti lengvumo iliuziją. Aš visur gyvenime mėgstu grožį, todėl mane taip sužavėjo Pole sportas. Dabar stengiuosi pati ištransliuoti tą grožį ir estetiką kitiems.

  • Projekto atrankose dalyvavo dar du dalyviai, kurie taip pat rengė pasirodymus ant stulpo. Kaip manai, kodėl būtent tau pavyko pasiekti finalą?

Manau, kad visos trys mes buvome labai skirtingos. Žmonės pamatė tris skirtingas Pole rūšis. Santana – Pole sport, Valerija – Pole exotic, o aš – Pole art. Manau, kad žmonės labiausiai palaikė mane, nes pajuto kiekvieno mano pasirodymo žinutę ir emociją. Tiek teisėjai, tiek užkulisių darbuotojai po kiekvieno pasirodymo negailėdavo komplimentų dėl jautraus, emocionalaus numerio. Vadinasi žmones „išgirdo“ ir įvertino mane, o ne vien mano fizinius sugebėjimus. Dovanoti širdį moka ne kiekvienas. Aš esu empatiška asmenybė, moku susitapatinti su personažu ir viską išjausti. Manau, kad tai man padeda scenoje prisibelsti į žmonių sielas. Žinoma, dalį mano sėkmės lėmė ir didesnė patirtis šiame sporte.

  • Kaip manai, ar tavo pergalė šiame projekte reiškia, kad lietuvių požiūris į šio sporto rekvizitą – stulpą pasikeitė?

Tikrai nemanau, kad viskas kardinaliai pasikeitė. Yra žmonių, kurie gyvenime labai nelankstūs ir jų nuomonės pakeisti neįmanoma. Tuo pačiu manau, kad net neverta stengtis, nes tie žmonės dažniausiai būna per mažai išprusę šioje srityje. Turėti nuomonę apie ką nors, kai nieko apie tai neišmanai – mažų mažiausia kvaila. Yra ir dalis žmonių, kurie tiesiog nebuvo matę nieko panašaus, taigi tikiu, kad pažvelgė į šį sportą iš kitos pusės. Visgi, labai džiaugiuosi, kad laimėjo Pole art žanras ir tikiu, kad skeptikai nelaikę šio užsiėmimo tikru sportu pakeitė savo nuomonę.

  • Ar pastebėjote išaugusį susidomėjimą šiuo sportu?

Labiausiai pasijautė, kad žmonės panoro šių pasirodymų savo šventėse. Tuo tarpu  didelio susidomėjimo patiems sportuoti nepasijuto. Įtariu, kad tai dėl to, jog žmonės negali savęs sutapatinti su manimi. Jiems tai atrodo per sudėtinga ir užtenka tiesiog stebėti.

Su federacija dar žengiame pirmuosius žingsnius. Labai džiaugiamės, kad padarėme pradžią ir suorganizavome jau dvejas varžybas. Pagrindinis tikslas – užauginti šį sportą Lietuvoje, užauginti sportininkus, nes kol kas jų labai nedaug. Didžiausias fokusas, žinoma, į vaikus – vaikai yra ateitis. Jie mūsų sportą pakels į kitą lygį. Pasaulinė Pole sporto federacija siekia būti pripažinta ir įtraukta į olimpinį sportą. Tikimės, kad kas nors iš vaikų jau artimiausiu metu pirmą kartą atstovaus Lietuvą – tai bus didi diena. Tokia mūsų svajonė.