Raumenų skausmas po intensyvesnės treniruotės – turbūt kiekvieno „Pole Dance“ šokėjo kasdienybė. Tiek „Pole Sport“, tiek „Pole Art“, tiek „Pole Exotic“ kategorijų atlikėjai – visi kartas nuo karto susiduria su šiais nemaloniais kūno pojūčiais, ypač kai mokomės naujų elementų. Gerai yra tai, kad yra būdų, kaip padėti savo kūnui kuo greičiau ir efektyviau atsistatyti.
Kodėl skauda?
Kai raumenys patiria jiems neįprastą stresą, jų pluoštai plyšta ir mūsų kūnas reaguoja, jis imasi darbo – atstatinėja padarytą „žalą“. Toks skausmas gali pasirodyti praėjus vos kelioms valandoms po treniruotės ir gali trukti net kelias dienas. Ilgainiui tampame stipresni, atsparesni ir galime kelti sau naujus iššūkius. O su naujais iššūkiais – vėl nauji ir, deja, kartais nemalonūs pojūčiai („No pain, no gain“). Vis dėlto, jeigu taip atsitiktų, kad skausmas taptų pernelyg intensyvus, nepakeliamas; negalėtumėte pajudinti tam tikrų kūno dalių; skausmas truktų ilgiau nei savaitę ir t. t., visa tai – rimti signalai, dėl kurių vertėtų kreiptis į specialistus.
Viskam savo laikas
Vos pradėję sportuoti esame labai entuziastingi, norime dirbti daug, sunkiai ir pasiekti tokių rezultatų, kokius yra pasiekę profesionalai. Deja, nuvilsime, nes viskam yra savas laikas ir „Pole Dance“ kelionė yra individuali. Tempimas, kvėpavimas, balansavimas – tai praktikos, kurias reikėtų įtraukti į šio sporto rutiną, nes tai padeda sustoti, nusiraminti ir didinti kūno sąmoningumą (taip, gebėjimas valdyti savo kūną mintimis yra realus!).
„Pole Dance“ bendruomenė vadovaujasi trimis pagrindinėmis taisyklėmis:
Pirma, nepersistenkite. Jūs turite jausti savo galimybes, tokiu būdu išvengsite traumų.
Antra, visada, VISADA, apšilkite: turime pasiruošti raumenis rimtam darbui.
Trečia, tempimas turėtų būti kasdienis įprotis (prie jo tuoj pat stabtelsime).
Taigi temptis, negalima nesitempti
Esame jau pasisakę – raumenų tempimas po treniruotės (kaip ir prieš) turėtų būti toks pats įprotis kaip ir dantų valymas. Ir ne, mes nepersigalvojome.
Tik ką pradėję sportuoti dažnai nejaučiame savo kūno, nesiklausome jo poreikių, keliame sau ypač aukštus reikalavimus ir greit nusiviliame. O veltui. Tempimo pratimai panaikina kūno įtampą ir tokiu būdu atpalaiduojame, išjudiname sustingusį kūną. Reguliariai ir nuolat tempiantis didiname judesių diapazoną (vadinasi, tampame gerokai lankstesni, išvengiame traumų, patempimų, nugaros skausmų), geriname kraujotaką, paruošiame kūną naujiems iššūkiams prieš treniruotę, o tempdami raumenis po treniruotės – padedame jiems greičiau atsistatyti ir išvengti kitos dienos skausmo.
Tempimas neturi būti intensyvus ar nepakeliamas. Tempti raumenis reikėtų iki tokios ribos, kur jūs jaučiatės komfortiškai: palaikykite ištemptą vietą iki 20 sekundžių, nepamirškite kvėpuoti, atsipalaiduokite ir pakartokite.
Masažas
Kaip būtų nuostabu, jei atsirastų toks žmogus, kuris žino, kur paspausti, ką paglostyti, kad tuoj pat pastatytų mus ant kojų, tiesa? Ir tokių žmonių tikrai yra, tai – masažo specialistai. Po ypač intensyvaus krūvio, esant galimybei, rekomenduotume apsilankyti pas masažo specialistą: patyręs specialistas tikrai „nuims“ visą susikaupusią įtampą (o gali būti, kad ir dvasinę). Jeigu dar niekada nesilankėte masažo kabinete, pirmąjį kartą vis dėlto nesirinkite intensyviausio masažo būdo, nes, kaip ir minėjome, viskam savas laikas.
Masažiniai voleliai
Masažiniai voleliai iš tiesų veiksmingi: mes patys galime kontroliuoti spaudimo intensyvumą trigeriniuose taškuose, tokiu būdu efektyviai sumažindami skausmą. Jie ypač naudingi pečių, menčių, nugaros, blauzdų sritims. Voliojant įsitempusias vietas kaip tešlą, skiriant bent 10 minučių kiekvienai sričiai, rezultatas jaučiamas iš karto.
Volelių yra gana įvairių (minkšti, kieti, dygliuoti, grublėti ir t.t.): kieti, sunkūs voleliai skirti sudėtingesniems, įsisenėjusiems skausmams, tuo tarpu minkštesni tinkami lengvam skausmui numalšinti. Rekomenduojame rinktis kietesnius ir dygliuotus: tinkamai nukreipti į įsitempusią kūno vietą, jūs ją tikslingai išsimasažuosite patys. Nerekomenduojama savarankiškai masažuoti apatinės nugaros dalies arba kaklo srities. Jeigu jaučiate, kad jums skauda šias vietas ir vis dėlto norėtumėte masažuoti – pirmiausia pasikonsultuokite su specialistu.
Ir viskas?
Žinoma, būdų, kaip atsistatyti po intensyvaus krūvio, yra ir daugiau. Čia būtų galima paminėti papildomas neintensyvias treniruotes (Pilates, Yoga, lengvas Kardio), subalansuotą mitybą, karštą vonią, šaldančius ir šildančius kompresus, bet yra dar vienas, ir tikrai nemažiau svarbus, patarimas – poilsis. Privalome netrukdyti ir duoti laiko pačiam kūnui atsistatyti.
Taigi tai, kaip mes jaučiamės, nemaža dalimi priklauso nuo to, kaip elgiamės su savo kūnu. Čia taip pat kaip santykiuose: ar santykiai bus sėkmingi, jei į juos neinvestuosime? Greičiausiai ne, todėl mūsų santykis su mūsų pačių kūnu taip pat neturėtų būti išimtis: kūnas mums netarnaus, jei nesielgsime su juo tinkamai. Atvykite į mūsų Kaune esančią „Pole Dance Extreme Vipera“ studiją ir mes jums padėsime susidraugauti su savo kūnu.