Jūs esate čia:

Pole mėlynės. Kaip jų išvengti?

Pole mėlynės. Kaip jų išvengti?

Pripažįstame, bučinių (pole kisses) – pole mėlynių – visiškai išvengti nepavyks. Tokia jau yra ši sporto šaka. Ir vis dėlto, nors mėlynės (įbrėžimai, nubrozdinimai, nuospaudos…) paprastai dažniausiai tėra veidrodžio problema, praeinanti vos po kelių dienų, yra keletas būdų, kuriais galima sau pagelbėti.

Mėlynių žemėlapis 

Pole treniruočių judesiai atliekami spaudžiant, stumiant ir odai sukimbant (grip) su stulpu. Odai ir poodiniams sluoksniams tai nėra įprasta veikla, dėl to padidėja mėlynių ir odos nubrozdinimų rizika. Žvelgdami į mėlynes, instruktoriai nesunkiai gali nuspręsti, kokių naujų  triukų buvo mokytąsi, o patyrę poleriai neretai ir didžiuojasi šiais ženklais – tai juk parodo, kiek darbo įdėta! Paprastai mėlynės praeina savaime. Jeigu mėlynės nepraeina po įprasto laiko, jas skauda papildomai arba jos išoriškai kraujuoja, tada, žinoma, reikia kreiptis į medicinos specialistus. 

Mėlynės, kurios atsiranda netyčia atsitrenkus į stulpą, gyja greitai ir paprastai. Jos dažnesnės naujokams, mokantis pirmuosius sukinius ar apsivertimus žemyn galva. Kartais mėlynės atsiranda, kartais ne, tai ne visada galima paaiškinti. Neplanuotų judesių, pavyzdžiui, atsitrenkimų į grindis, galima išvengti pasitiesus specialų čiužinį ar kilimėlį. 

Mėlynės, kurios atsiranda dėl slėgio, spaudimo. Šios mėlynės gali atsirasti bet kuriame pole treniruočių lygyje, besimokant naujų judesių, intensyviai spaudžiant savo odą prie stulpo paviršiaus. Naujokams tokios mėlynės atsiranda mokantis lipti stulpu į viršų (ant viršutinės pėdos dalies) ir išsilaikyti nenuslydus, suspaudžiant kojomis (ant vidinių šlaunų pusių). 

Nudegimaiįbrėžimai, nuospaudos atsiranda dėl trinties. Tai gali atsirasti dėl intensyvaus plikos odos sukibimo su stulpu. Treniruočių metu ugdome viso kūno ištvermę, reguliariai praktikuojant konkretų judesį oda prisitaiko ir tampa atspari.

Norintiems išvengti pole treniruočių metu įgyjamų mėlynių rekomenduojame laikytis trijų principų.
  1. Nepasiduokite

Visada smagu išgirsti pirmas džiugias emocijas tų, kurie vos pradėjo lankyti pole treniruotes. Dažniausiai čia būna daug entuziazmo, drąsos ir tikėjimo savo jėgomis. Deja, šis entuziazmas neretai tuo pat pasibaigia susidūrus su pirmaisiais iššūkiais, juo labiau kad pradinis etapas neretai lydimas fizinio skausmo. Nepasiduokite! Ilgainiui kūnas prisitaiko ir diskomfortą keičia pergalės.

2. Neskubėkite 

Nubėgti maratono nepavyks, prieš tai neišmokus vaikščioti, tiesa? Todėl labai svarbu – laipsniškas krūvio didinimas. Kas kartą atliekant ką nors naujo, raumenys patenka į jiems neįprastą padėtį. Jeigu jie dar nepasiruošę, tikėtinos problemos. Neskubėkite. Prieš atlikdami naują triuką išsiaiškinkite, kokie bus odos kontaktiniai taškai ant stulpo. Instruktoriai puikiai žino, kur turėtų daugiau suspausti, suskausti ar kur gali likti mėlynių, tad tereikia įdėmiai įsiklausyti. 

3. Nepersistenkite

Nuolat kartojant vieną ir tą patį judesį, net ir pati atspariausia oda gali „pasiduoti“. Sužeistą odą reikėtų palikti ramybėje iki kol sugis. Triukai, kai laikomąsi ant stulpo pažastimis arba kulkšnimis, yra skausmingi savaime, o uždėjus papildomo svorio ant jau esamos mėlynės situacija tikrai nepasitaisys. 

Papildomos priemonės, kurios padės sumažinti pole mėlynes:
  • Arnikų tepalas. Turi antiseptinių savybių, mažina patinimus, regeneruoja, suminkština ir sužvarbusią odą. Jeigu nuolat vis į ką nors stuktelite, tuomet  turėtumėte šį tepalą nešiotis su savimi. Kuo anksčiau patepsite sužeistą vietą, tuo efektyvesnis rezultatas bus.
  • Šaltas kompresas, ledas. Vėlgi, kuo greičiau pradėsite naudoti, tuo efektyvesnio rezultato galima tikėtis. Tiesa, gryno ledo nelaikykite tiesiogiai ant odos, galite taip dar labiau nudegti.
  • Aloe Vera. Tai yra efektyvus ir, svarbiausia, natūralus pagalbininkas, turintis priešuždegiminį poveikį, sumažinantis degimo jausmą. O taip pat padeda odai geriau sukibti su stulpu!
  • Teipavimas. Tai gana nauja technika, kurią reikia pažinti, todėl savarankiškai jos atlikti nerekomenduojame. Patikimas specialistas mielai pagelbės.
  • Mėlynes maskuojantys kremai. Tai galbūt ir nėra pati tinkamiausia priemonė, kuri padės greičiau išgyti, tačiau esant reikalui tikrai galima pasinaudoti. Kartais tokiose priemonėse yra ir gydančių medžiagų (to paties arnikų gelio), tokiu būdu maskuojant galima paspartinti gijimą.
  • Venkite aspirino. Aspirinas skiedžia kraują, o tai reiškia, kad užtruks ilgesnį laiką, kol mėlynės „išsivaikščios“. 
Jeigu vargina pūslelės arba nuospaudos ant delnų

Nesprendžiant situacijos galima iššaukti problemą, dėl kurios gali tekti sustabdyti treniruotes tam tikram laikui. Dažiausia klaida (būdinga pradedantiesiems) – per didelis rankų spaudimas. Vaizdas, kai visas kūnas sukasi, o ranka taip ir lieka įsikibusi į stulpą iš visų jėgų – nieko gera nežada. Įsikibimas yra natūralus refleksas, tačiau turime jam pasipriešinti ir įvesti naują judesių harmoniją, ir ranka turi suktis drauge su kūnu.

Dažnai daroma dar viena klaida – pernelyg dažnas vartojimas specialios delnų prakaitą mažinančios magnezijos (pvz., Dry Hands). Magnezija sustiprina sukibimą, tačiau treniruočių metu ar kasdienėje rutinoje perteklinis jos vartojimas gali pakenkti delnų būklei. 

No Pain – No Gain

Kad ir kaip tai beskambėtų, pasibaigus skausmui tampame stipresni. Panašiai atsitinka ir su mėlynėmis. Kuo daugiau skausmo iškęsime šiandien, tuo mažiau jo bus ateityje!